Для Вас, Батьки
Анкета для батьків
Правила прийому
Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється його директором.
Для зарахування дитини у заклад освіти необхідно надати:
- заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
- медичну довідку про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, про те, що
дитина може відвідувати заклад освіти;
- медичну довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
- свідоцтво про народження дитини;
- документ, який підтверджує статус пільгової категорії сім'ї.
За дитиною зберігається місце у закладі освіти у разі:
- її хвороби, карантину;
- санаторно-курортного лікування та реабілітаціЇ;
- на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють;
- у літній оздоровчий період (75 днів).
Відрахування дітей із закладу освіти може здійснюватись:
- за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють ;
- на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає
можливість її подальшого перебування в закладі освіти цього типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх
замінюють, коштів за харчування дитини протягом 2-х місяців;
- якщо дитина не відвідує дошкільний заклад без поважних причин
більше 2-х місяців.
Пам'ятка для батьків, дитина яких уперше піде до дитячого садка
- Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
- Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.
- Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.
- Заздалегідь потурбуйтесь про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийом їжі, прогулянки).
- Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.
- Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.
- Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.
- Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
- Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку – збирати, розбирати.
- Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
- Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
- Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.
- Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини – привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.
- Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.
- Повідомте медичну сестру про стан здоров'я вашого малюка.
- Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.
Правила для батьків
Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Давайте разом з Вами подбаємо щоб перебування дитини в дошкільному закладі було радісним і спокійним.
Просимо Вас дотримуватися наступних правил:
- прийти в дошкільний заклад потрібно не пізніше 8.30. Адже саме в цей час починається сніданок, тому просимо не запізнюватися. Якщо Ви прийшли коли навчально–виховний процес уже розпочався допоможіть дитині роздягтися і тихо приєднатися до дітей;
- запізнення – завжди стрес для дорослих і дітей. Просимо приходити завчасно. Проводжайте дитину до групи, та передавайте особисто в руки педагогам;
- прослідкуйте, щоб дитина була завжди чистою, охайною по сезону одягненою. Зверніть увагу, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті. Давайте дитині з собою носовичок, або серветки, гребінець;
- подивіться, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів. Не давайте дитині з собою жувальну гумку;
- при вході в дошкільний заклад будьте добрі – чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері, не забувайте вітатися з працівниками закладу та батьками. Крім того, просимо Вас допомогти своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку;
- у шафці дитини завжди повинен бути запасний одяг для групи;
- щоб запобігти втраті або обміну речей, зробіть позначку на одязі та білизні;
- не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити в зручний час – вранці до 8.30 та в другій половині дня з 16.30;
- пам'ятайте, іграшка дитини – іграшка для всіх, вона може зламатися;
- за харчування та відвідування гуртків дітьми, батьки оплачують по квитанціях не пізніше 20 числа кожного місяця. Оплата є обов'язковою для усіх;
- при виникненні в дитини симптомів захворювання звертайтеся до дільничного лікаря; в дошкільний заклад дитина не приймається. Якщо ваша дитина захворіла, просимо повідомити в дошкільний заклад вихователя, або сестру медичну;
- після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки;
- якщо дитина не відвідувала дошкільний заклад більше 3-ох днів потрібна довідка від лікаря про стан здоров'я дитини;
- ідучи додому обов'язково повідомте про це вихователя. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з вихователем;
- а також: якщо Ви не змогли вирішити будь–які питання з вихователями, ви можете звернутися до завідувача, вихователя–методиста, сестри медичної старшої. Всі спірні ситуації бажано вирішувати за відсутності дітей;
- протягом року будуть проводитися свята, розваги, які стануть незабутніми подіями в житті вашої дитини то ж візьміть в них участь.
Стрес дитини!
Поради батькам сором'язливих дітей
• Розширюйте коло знайомих своєї дитини, частіше запрошуйте до себе друзів, беріть дитину в гості до знайомих їй людей.
• Не варто надмірно опікуватись дитиною, прагнути оберігати її від труднощів та невдач, в основному придуманих вами, не намагайтеся самі зробити все за дитину, запобігти новим ускладненням, дайте їй певну міру свободи і відкритих дій. Хваліть Вашу дитину за найменші самостійні успіхи!
• Постійно зміцнюйте в дитині впевненість у собі, у власних силах.
• Залучайте дитину до виконання різних доручень, пов'язаних із спілкуванням, створюйте ситуації, в яких сором'язливій дитині довелося б вступити в контакт з «чужим» дорослим. Наприклад: «Треба довідатися, про що ця цікава книжечка з чудовими картинками. Давай запитаємо в бібліотекаря і попроси дати її нам подивитися». Звичайно в такій ситуації «вимушеного» спілкування дитина спочатку соромиться настільки, що вітається тільки пошепки, відводячи очі, і не відриваючись від руки матері. Зате, подолавши свою сором'язливість, ідучи, прощається голосно й чітко, іноді навіть посміхається.
• Грайтесь з дитиною в ігри, в яких дитина – це дорослий, а Ви – дитина. Намагайтесь такі ігри проводити в формі діалога.
• Давайте дитині можливість відчути себе «наставником» для молодших дітей, створюйте такі ситуації, в яких сором'язлива дитина буде опікуватись малюком.
• Чиніть так, щоб дитина відчувала свою значимість і потрібність для вас, своє місце у планах вашої родини та дитячого садка.
• Уникайте надмірних повчань, зауважень, особливо критики! Будьте дитині гарним прикладом впевненості, оптимізму, активності. Ваші схвальні жести, міміка, посмішка і надійна підтримка обов'язково допоможуть малюку подолати свою сором'язливість.
Діти і здорове харчування: п'ять порад для батьків
Як батькам побудувати міцний фундамент правильних харчових звичок, яких їхня дитина дотримуватиметься все життя.
Стосунки з їжею починаються в ранньому дитинстві. На смакові вподобання і харчові звички дитини, без сумніву, впливає соціум (оточення), проте основи все ж закладаються в сім'ї. Саме батьки можуть побудувати міцний фундамент правильних харчових звичок, яких їхня дитина дотримуватиметься все життя.
Важливо розуміти: дитина не завжди буде поруч із вами. До одного-двох років ви можете контролювати, що їсть малюк. Та чим старшою ставатиме дитина, тим частіше вона буде їсти поза домом: у гостях, садочку, школі, на прогулянці з друзями. Тому важливо не забороняти дитині певні продукти, а навчити її самостійно робити вибір на користь якісних, поживних і здорових варіантів. Це можливо шляхом формування здорових харчових звичок у сім'ї. Ми підготували для вас п'ять порад, як цього досягти.
1. Влаштовуйте спільні прийоми їжі.
Намагайтеся збиратися за столом усією родиною якомога частіше. Заплануйте принаймні один спільний прийом їжі щодня. Ставте на стіл такі страви і продукти, які можна їсти всім членам родини, в тому числі дітям. Зазвичай дітям подобається самостійно обирати, що покласти в тарілку. Проте це не означає, що потрібно готувати багато страв. Для забезпечення вибору достатньо поставити на стіл тарілку з овочами і зеленню, піали з ягодами та горіхами. Хай продукти на вашому столі будуть різнокольоровими і привабливими на вигляд.
Зробіть вечері або трапези вихідного дня довшими. Придумайте сімейні традиції після них. Це можуть бути прогулянки разом на свіжому повітрі, читання книжок, настільні ігри.
2. Розкажіть про Тарілку здорового харчування.
Розкажіть дитині про одне з найважливіших правил здорового раціону — різноманітність. Поясніть, що різні продукти містять різні корисні речовини, тому потрібно максимально розширювати раціон. Зробити це можна, чергуючи різні продукти з однієї харчової групи у своєму меню. Наприклад, вживати не тільки огірки та помідори, а й гарбуз, моркву, селеру, перець, буряк, гриби, кукурудзу, кабачки.
Поясніть, як формувати раціон, щоб він був максимально поживним і збалансованим:
40–50% — овочі, фрукти, зелень, ягоди, коренеплоди;
20–25% — джерела білка: яйця, птиця, риба, субпродукти, дичина, бобові, соєві продукти;
25–30% — цільнозернові продукти: нешліфований рис, вівсяна крупа, перлова крупа, цільнозернова паста, хліб, хлібці;
5–10% — жири: насіння, горіхи, нерафіновані олії.
Також можна включати в раціон один-два молочних продукти або їхні рослинні альтернативи. Обирайте варіанти без доданого цукру.
3. Обирайте якісні продукти.
Багато проблем зі здоров'ям пов'язані з тим, що в сучасному світі ми надто часто віддаємо перевагу переробленій їжі, а не цільним, простим продуктам. Коли складаєте кошик у супермаркеті, обирайте каші з цільного зерна, свіжі овочі, ягоди і фрукти, якісні білкові продукти, бобові. Ковбаси та сосиски, каші швидкого приготування, випічка на маргарині не є цільними продуктами.
Звертайте увагу на кількість цукру й солі в раціоні: обирайте переважно продукти без доданого цукру та з помірною кількістю солі. Обов'язково читайте етикетки — склад продукту має бути зрозумілим для вас.
Навчіть дітей цих простих правил вибору продуктів, розкажіть, на що варто звертати увагу. Якщо ви кілька разів візьмете їх із собою до магазину, вже скоро вони зможуть обирати більш здорові варіанти самостійно.
4. Готуйте та обирайте продукти разом.
Спільне приготування сніданку чи вечері, відвідування супермаркету — це гарні можливості для того, щоб розповісти дитині про різні продукти, пояснити принципи формування Тарілки здорового харчування. Якщо раніше у вас у сім'ї не було такої традиції, можливо, дитина не з першого разу погодиться допомогти приготувати омлет чи сходити з вами за покупками. Не втомлюйтеся пропонувати. Шукайте різні підходи: можливо, вашій дитині сподобається дивитися разом відеорецепти, а потім втілювати їх на кухні. А можливо, вона з радістю почитає книгу про овочі або фрукти, щоб дізнатися, як вони потрапляють до нас на стіл.
5. Створюйте приємну і приязну атмосферу за столом.
Спільно проведений за столом час — це не тільки про втамування голоду. Це ще й чудова можливість для сім'ї побути всім разом: розповісти одне одному, як пройшов день, чи скласти плани на вихідні. Обирайте такі теми для розмов, які будуть цікавими всім учасникам трапези. Уникайте важких питань на кшталт проблем у школі чи на роботі, невдалого іспиту чи пропущеного уроку. Хай час прийому їжі буде приємним і спокійним для кожного члена сім'ї.
Також це хороший момент для обговорення індивідуальних смаків, страв і продуктів, які у вас на столі. Якщо дитині не подобається якась страва, не змушуйте її їсти. Краще спитайте, що їй хотілося б скуштувати натомість. Придумайте разом варіант, який буде смакувати всім, і запропонуйте дитині приготувати його разом.
Прості формули, які допоможуть вам зорієнтуватися, яким продуктам віддавати перевагу:
Яблуко краще, ніж яблучне пюре.
Пюре краще, ніж сік.
Сік краще, ніж варення.
Варення краще, ніж газований напій зі смаком яблука.
Цільна перлова або вівсяна крупа краще, ніж плющена.
Цільна плющена вівсяна крупа краще, ніж відшліфована.
Відшліфоване зерно краще, ніж борошно.
Борошно краще, ніж гранола з сиропом.
Тушкована яловичина краще смаженої в маслі. Запечене м'ясо, навіть зі скоринкою, краще, ніж сосиски.